Biciklirajmo uz rijeku Kupu

23.04.2017. godine u organizaciji BK RODA iz Siska organizirana je biciklijada za sve ljubitelje biciklranja u dužini od cca. 67 km. Biciklijada je od samog starta pratila tok rijeke KUPE, a obuhvatila je vožnju kroz grad prema tvrđavi STARI GRAD. Jednim malim dijelom vozili smo i uz rijeku Savu, poslije izlaska iz grada vozili smo uzvodno prema Vurotima i Brestu te se biciklijada uputila kroz Malu Goricu prema Žažini, Letovaniću i Starom Brodu.

Biciklijada je potpuno ravničarska, nije zahtjevna ali zbog dobrih vozača ugodna s brzinom od 20-25 km. Na biciklijadi je sudjelovalo 25 vozača koji su vrhunski odvezli zadanu rutu bez velikih pauza i traženja odmora iako je moto organizatora da se želimo prilagoditi tempu onog slabog vozača. Biciklijada je vožena tako da su vozači međusobno mogli pričati i upoznavati se, s naznakom na povratak biciklijadi u 2018 . godini.